Kroplówki witaminowe, wlewy dożylne

Shares
Read Carefully

Temat kroplówek witaminowych inaczej wlewów dożylnych jak kto woli, może nie zalicza się do “Tematów zakazanych bez ściemy“, ale żeby było już wszystko w jednym miejscu to zostawiliśmy w tym cyklu artykułów.

Wlewy dożylne znane są już od dość dawna, a takim najbardziej znanym chyba każdemu to kroplówka z glukozy podawana na odtrucie po dobrej “balandze” na tzw. kaca. W każdym bądź razie ostatnimi czasy przechodzą swego rodzaju boom, powstało wiele klinik specjalizujących się w tego typu usługach. I nie jest to jakby tylko dla sportowców, ale i dla “zwykłych osób”. Trzeba mieć na uwadze to, że nie jest to tania sprawa, co prawda ceny są niezwykle zróżnicowane, ale trzeba się liczyć z wydatkiem od kilkudziesięciu do kilkuset a nawet powyżej tysiąca złotych.

Po co są kroplówki witaminowe?

W zależności od tego z jakim składnikiem jest dana kroplówka to ma mieć określony cel o czym więcej w filmie. Mogą to być detoksykacyjne, wzmacniające odporność, regenerujące czy mające poprawić nasze samopoczucie. Podane dożylne pomijają układ pokarmowy, który jeżeli jest nie do końca sprawny może utrudniać wchłanianie różnych składników podanych doustnie, a podane bezpośrednio do krwiobiegu powinno w całości trafić tam gdzie trzeba. Czy są skuteczne i bezpieczne. Gabinety zapewniają że tak, ale badań na ten temat za wiele nie ma, należy też mieć na uwadze, że mogą szkodzić, duże dawki witamin mogą np. podrażnić ścianę naczyniową, mogą też wystąpić problemy skórne w postaci wysypki. Dlatego jeśli już zdecydujecie się warto skonsultować to z lekarzem.

Zapraszam do oglądania

Paweł Lisowski

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top