Doping u kobiet – Krzysztof Jarocki

Shares
Read Carefully

O dopingu kobiet mówi się nie wiele albo wcale, ale wiadomo że istnieje

O tym, że wśród kobiet startujących w sportach sylwetkowych doping jest dość rozpowszechniony, a spektrum użytkowniczek tych środków wbrew pozorom jest całkiem spore, to nie wiele na ten temat przenika przestrzeni publicznej, przynajmniej u nas – tylko gdzieś coś ktoś powiedział, coś usłyszał – nawet na największym serwisie wideo Youtube wpisując w naszym ojczystym języku  “doping u kobiet” informacji praktycznie nie ma.

Wydaje mi się, że jedną z głównych przyczyn jest fakt, że kobietom nie jest łatwo przyznać publicznie do dopingu. Akurat ten temat, jakoby być może przyczyniłoby się do rozsławienia tej odważnej, która by się przyznała i chciała o tym powiedzieć, lecz chyba wytykanie placami… te “piętno” stosującej doping kobiety, jest bardziej przerażające, niż pokazanie publicznie gołych piersi czy pupy, ale to są tylko moje domysły. Wśród mężczyzn jest trochę inaczej bo kiedy konkretnie napakowany gość na swoim kanale powiedziałby że jest “naturalem” i że tylko izolat i kreatyne bierze to 90% komentarzy to hejt, ale kiedy ten sam powiedziałby otwarcie, że stosuje doping to pewnie stosunek procentowy tych negatywnych komentarzy, byłby pewnie odwrotny, a uogólniając wpisy to “szacun za to, że gość nie ściemnia”.

Pomysł na ten odcinek powstał kiedy Krzysiek Jarocki (trener personalny, kulturysta i strongman) opowiadał, że wiele zawodniczek, tych mniej i bardziej doświadczonych kontaktuje się z nim w sprawie porad dotyczących m.in. dopingu i jak wiele z tych kobiet jest nieświadomych tego co stosują, jak stosują to ogarnia go przerażenie. Dlatego chcieliśmy uświadomić panie, które chcą stosować, albo co już stosują środki, które ktoś im polecił, a często nie mają nawet świadomości o skutkach ubocznych czy nawet tego, że te co biorą dadzą pożądany efekt, nie zawsze bowiem to co skuteczne dla mężczyzn, będzie skuteczne dla kobiet. Posłuchajcie zatem, co ma do powiedzenia Krzysiek na temat dopingu kobiet.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top