Read Carefully

Kiedy Twój maluch zaczyna podrastać, stawiać swoje pierwsze kroki, a słysząc lecącą w tle melodie podryguje, to znak, że już czas poszukać zajęć tanecznych. Wybór jest ogromny, więc pewnie zastanawiasz się co dokładnie powinno się wybrać na początek dla Twojego dziecka.

Przede wszystkim zajęcia w odpowiedniej grupie wiekowej. Nie zapisuj dziecka do grupy od 5 roku życia jeżeli ma dopiero 3 latka. Bardzo szybko może się zniechęcić i najzwyczajniej nie odnaleźć się wśród starszych dzieci. To też tyczy się dzieci starszych. Ale! Pamiętajmy także o tym, że każde dziecko rozwija się odrobinę inaczej. Gdy mamy do wyboru grupy 2-3 latków i 4-5 latków warto się zastanowić czy nasze dziecko lepiej czuje się jako najmłodsze w starszej grupie czy jako najstarsze w młodszej.

Kolejnym ważnym aspektem jest bez wątpienia wybór odpowiedniego rodzaju zajęć. Dla najmłodszych dzieci, które nie są jeszcze w stanie powiedzieć nam, jaki styl najbardziej im odpowiada polecam zajęcia taneczne ogólnorozwojowe. To zajęcia przede wszystkim polegające na rytmice i zabawie z rówieśnikami, poprzez nią dzieci uczą się pierwszych tanecznych kroków różnych tanecznych stylów. U nas kryją się pod nazwą TANECZNY MIX. Kiedy dzieci przejdą swój pierwszy etap zajęć są już w stanie mniejszym lub większym określić jaki rodzaj tańca najbardziej im się podoba aby kontynuować swoją pasję.

Kiedy Twoje dziecko uwielbia przeróżne akrobacje, staje na głowie, chodzi na rękach pomyśl o tym by rozwijać te umiejętności np. na zajęciach AKROBATYKI czy BREAKDANCE. Takie zajęcia będą też idealne jeżeli chcesz by Twoje dziecko poprawiło swoją kondycję, koordynacje, zrzuciło parę zbędnych kilogramów.

Dla dzieci, które pragną tańczyć jak gwiazdy z ich ulubionych teledysków idealne będą zajęcia HIP-HOP. Dzięki nauce choreografii wyćwiczą swoją pamięć, koordynację, świadomość własnego ciała. Nauka tak dużej ilości kroków i figur pozwoli w przyszłości tworzenie własnych choreografii, pobudzą swoją wyobraźnię i kreatywność.

Taniec może przynieść dla Twojego dziecka wiele korzyści. Robiąc pierwszy krok i pomagając mu wybrać odpowiednie zajęcia możliwe, że pomożesz mu odnaleźć nowe hobby czy nawet pasję na wiele, wiele lat!

zapraszamy  www.sferatanca.pl