Hokej na lodzie – Husaria Białystok

Shares
Read Carefully

Hokej na lodzie to bardzo widowiskowy sport i chyba najtrudniejszy w uprawianiu. Ze względu na uwarunkowania klimatyczne szczególnie popularny w krajach bliżej północnej półkuli, współcześnie w dobie krytych lodowisk można uprawiać niemalże przez cały rok.

Szczególnie popularny jest w Ameryce  Północnej, w USA to jeden z czterech najpopularniejszych sportów i Kanadzie, w której uważany jest za oficjalny zimowy sport narodowy, rozgrywki odbywają się na terenie obu krajów i tworzą najważniejszą i chyba najlepszą ligę hokejową na świecie NHL.

Również w Polsce hokej na lodzie jest znaną dyscypliną, pierwsza drużyna narodowa została powołana jeszcze przed wojną. Obecnie jest też zawodowa Polska Hokej Liga, niestety w ostatnich latach PZHL (Polski Związek Hokeja na Lodzie) boryka się z rożnymi problemami, a kadra narodowa nie osiąga od lat znaczących sukcesów, co nie przekłada się na rozwój popularności, szczególnie wśród młodzieży.

Na szczęście, od kilku lat hokej rozwija się i zdobywa coraz większą popularność wśród tzw. “amatorskich drużyn” uprawiania tej dyscypliny, napędzane z pasji i miłości do hokeja, rozgrywki mają swoje normalne terminarze i tak naprawdę nie są amatorskie, a półprofesjonalne zawody.

Nie jest też w Białymstoku, grupa kilkunastu zapaleńców jazdy na łyżwach, stwierdziła, że zabawa w hokej jest już nie wystarczająca i postanowiła stworzyć drużynę, poświęcając swój wolny czas i własne pieniądze i tak o to w 2004 r. powstała Husaria Białystok, która z każdym rokiem rozwija się i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Oprócz tego, że sami grają, to ich misją jest też popularyzacja tego sportu wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców Białegostoku. Na miejskim lodowisku dzielą się swoimi umiejętnościami i uczą najmłodszych jazdy na łyżwach. Jako, że dla nas sport jest również pasją chcielibyśmy dorzucić mała cegiełkę do popularyzacji hokeja w Białymstoku, gdyż jeszcze jest spore grono osób, które nawet nie wiedzą, że jest drużyna hokeja w tym mieście. My lokalnie zaś, cieszymy się, że w Białymstoku jest taka drużyna pasjonatów i trzymamy kciuki za ich sukcesy w zbliżającym się sezonie.

Mecze w ubiegłym sezonie można było oglądać bezpłatnie, zapewne w tym sezonie również tak będzie. Warto wyłączyć telewizor i wybrać się rodzinnie pooglądać zawody, wwsprzeć lokalną drużynę, a przy okazji przeżyć emocje, na pewno ten czas będzie lepiej spożytkowany niż siedząc na kanapie. 🙂

W dzisiejszym materiale o hokeju i Husarii Białystok rozmawiają Mateusz Jasiński i Paweł Lisowski

Śledźcie naszego bloga i kanał, będziemy śledzić poczynania Husarii Białystok w zbliżającym się sezonie.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top