Zdobądź mocniejszy TORS dwoma ćwiczeniami

Shares
Read Carefully

Czy uwierzylibyście nam, jeśli powiedzieliśmy wam, że w dłuższej perspektywie trening Torsu jest znacznie ważniejszy niż trening klatki piersiowej lub bicepsu?

Jasne, wolałabyś mieć zestaw wspaniałych mięśni, niż mieć solidny tors. Rozumiemy cię. Wysoki poziom rozwoju ramienia / pleców / klatki piersiowej / nóg jest bardziej widoczny, a tym samym bardziej wizualnie imponujący niż dobrze rozwinięty tors, więc większość ludzi decyduje się skoncentrować przede wszystkim na tych partiach. Choć prawdą jest, że ponieważ ma kluczowe znaczenie zarówno dla trenowania na górnej jak i dolnej części ciała, tors uzyskuje pewną ilość pracy podczas wielu ćwiczeń, które dotyczą innych części ciała, co zwykle nie wystarcza, aby wykorzystać jego potencjał.

Mięśnie znane jako tors to gorset grup mięśni otaczających plecy i brzuch. Te mięśnie są praktycznie połączeniem naszego ciała między kończynami dolnymi i górnymi i są odpowiedzialne za zapewnienie solidnej bazy, na którą mogą działać wszystkie inne mięśnie, aby zainicjować ruch.

Innymi słowy, ponieważ prawie wszystkie ruchy są wspomagane przez tors, zwiększanie siły podstawowej oznacza zwiększenie twojej ogólnej siły i skuteczności, zmniejsza ryzyko obrażeń i nieustannie poprawa postawę i formę. Z drugiej strony, słaby tors nieuchronnie ograniczy, opóźni lub całkowicie zatrzyma postępy i uniemożliwi osiągnięcie maksimum możliwości.

Oto trzy wielkie zalety posiadania dobrze rozwiniętego torsu:

Zapobieganie urazom
Między innymi wzmocnienie torsu oznacza poprawę funkcji i koordynacji mięśni, które go uzupełniają. Jest to środek zapobiegający urazom, zwłaszcza w dolnej części pleców. W rzeczywistości ból pleców jest często objawem słabego lub nierozwiniętego torsu.

Właściwa postawa
Jedną z pracy mięśni torsu jest utrzymywanie pleców prosto i ramion w pozycji neutralnej, więc jeśli nie mają siły, mogą się osłabić, co może spowodować poważne uszkodzenie kręgosłupa lędźwiowego w dłuższej perspektywie. Regularne trenowanie torsu będzie poprawiać i wzmacniać postawę.

Estetyczne efekty
Nie zapominajmy o estetycznych efektach. Biorąc pod uwagę, że dieta jest w porządku i nie nosisz zbyt dużo tłuszczu trzewnego, ćwiczenie torsu pomoże uzyskać brzuch swoich marzeń. Mając na uwadze powyższe, należy skoncentrować się na wzmacnianiu głębokich mięśni torsu, które stanowią większą część całej siły torsu.
Jeśli zaniedbujesz swój dotychczasowy tors, nadszedł czas, aby wprowadzić ćwiczenia, na które zasługuje! Jeśli regularnie zaczniecie trenować, gwarantujemy, że w krótkich okresach czasu zobaczysz kilka istotnych zmian we wszystkich głównych grupach mięśniowych, co przełoży się na lepszy rozwój mięśni. Silny tors zmniejszy podatność na obrażenia i wyeliminuje wiele potencjalnych źródeł bólów pleców!

Oto dwa podstawowe ćwiczenia dla rozwijania tych głębokich mięśni rdzeniowych, rzeźbiące ABS, rozwijające ABS i poprawiające ogólną wytrzymałość i wydolność:

 1. schodzenie na kółku
  Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie dla budowania silnego torsu. Aby to zrobić, usiądź na kolanach weź w dłonie kółko do ćwiczeń i powoli oprzyj kółko na ziemi i powoli kieruj kółko wzdłuż tułowia oddalając je od siebie. Następnie postaraj się wrócić do punktu wyjścia. Jeśli jest to zbyt trudne, wykonaj ćwiczenia z opaskami, aby wspomóc ruch. Umieść pas na talii i wykonaj roll-out. Dążenie do zmniejszenia pomocy w miarę zwiększania się sprawności, aż dojdziesz do punktu, w którym można wykonać pełny zakres ruchu.

  Schodzenie na kółku

 1. Ważony rosyjski Twist
  Rosyjskie zakręty są idealne do ćwiczeń, które mają zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o wspieranie dolnej części pleców.
  Aby to wykonać, usiądź z kolanami zgiętymi pod kątem 90 stopni i plecami pod kątem 45 stopni do podłogi. Podnieś nogi z ziemi i użyj tylko tułowia, aby utrzymać stabilność. Chwyć hantle lub krążek w obie ręce i przytrzymaj go przed swoim ciałem. Trzymając nogi w pozycji nieruchomej, zaangażuj rdzeń, aby obrócić górną część ciała z boku na bok. Zakres ruchu będzie ograniczony, ale ważne jest, aby poruszać się przez tułów, a nie ramionami. Jeśli okaże się to niemożliwe w tej chwili, zacznij od stóp na podłodze i zginaniu kolan. Znowu pochyl się, tak aby Twoje plecy i podłoga miały kąt 45 stopni, przytrzymaj ciężar przed sobą i obracaj tułów na boki.

  Rosyjski Twist

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top