Jak skutecznie leczyć nowotwory? Zapobieganie i leczenie Raka – dieta

Shares
Read Carefully

Nowotwór a potocznie nazwany “RAK” to choroba XXI wieku. U ludzi powyżej 40 roku życia jest 80% szans że co 4 osoba zachoruje na tą chorobę. Tak wysoki wskaźnik informuje nas, iż niestety powinniśmy edukować się w jaki sposób zmniejszyć ryzyko zachorowania już w wieku szkolnym. Powodów tworzenia się nowotworów jest dużo, do głównych jednak należy jakość spożywanego pożywienia. W naszym artykule chcielibyśmy skupić się na diecie która to będzie zapobiegać a także pomagać w leczeniu nowotworów.

POST – Głodówka podstawa w zapobieganiu i leczeni nowotworów!

“Jeżeli nie mając raka, będziesz stosował post terapeutyczny 1-3 razy w roku, możesz zlikwidować wszelkie komórki przedrakowe istniejące w twoim organizmmie” dr. Thomas Seyfried z Boston College.  Zaleca się stosowanie głodówek 3-5 dniowych 2-3 razy w roku. Nasz organizm podczas wszelkich diet ketogonicznych w skrócie mówiąc diet w którym nie stosujemy węglowodanów a spożywanie białka i tłuszczy jest na porządku dziennym co sprawia, iż stęzenie ciał ketonowych w krwi wynosi 1-3mmol/l nie dość, iż korzysta z tkanki tłuszczowej w celach energetycznych to także poprawia się wykorzystanie tlenu. W związku z faktem, iż nowotwór powstaje i rozwija się w środowisku beztlenowym toteż lepsze wykorzystanie tlenu przez nasz organizm stanowi kluczowy czynnik walki z rakiem. W artykule tym jednak chciałbym się skupić nie tyle na głodówce lecz jak uzyskać wszystkie pozytywne aspekty głodówki nie głodując! Jako dietetyk chciałbym się skupić tutaj na aspekcie diety.

Na wstępie chciałbym podkreślić, iż dieta która zwiera dużo białka i mało tłuszczy nie działa. Wątroba w takim momencie przetworzy nadmiar aminokwasów na glukozę i zakończy proces ketogoniczny. Należy przyjmować 70-85% kalorii w postaci tłuszczu. Przepisy możemy komponować dowolnie a wiec mogą być to tłuste mięsne potrawy ale także chude z dodatkiem np oliwy z oliwek. Bardzo ważne jest, to aby nie spożywać nabiału podczas takiej diety, gdyż może to gwałtownie podnieść poziom złego cholesterolu LDL we krwi.

Przykładowa dieta

śniadanie:
4 całe jajka
1 puszka sardynek
warzywa w dowolnej postaci

Obiad
Olej MCT wraz z tłustym mięsem np karkówka
do tego 1 filiżanka kuloodpornej kawy (kawa+5 łyżek masła orzechowego)
Warzywa

kolacja
mieszanka sałat
olej MCT
awokado
karczochy
umiarkowana ilośc kurczaka lub wołowiny kolo 50g

Najlepsze suplementy na diecie ketogonicznej i głodówce:

Najważniejszy w diecie Olej MCT oraz olej kokosowy
Q-10 działa jako jeden z najmocniejszych przeciwutleniaczy
Magnez – codziennie. Przy stosowaniu diety ketogonicznej lub głodówki bardzo szybko wystapiś dośc kłopotliwe skurcze. Warto od samego początku zaopatrzyć się w ten suplement.
Aminokwasy BCAA – Leucyna to silny aktwizator kinezy mTor, który jest korzystnm zjawiskiem. Aktywizacja mTor w mięśniach szkieletowych jest bardzo ważna podczas krótkich treningów. Najlepiej stosować przed treningiem i w czasie.

Głodówka przed chemioterapią powinna zostać wprowadzona do wszystkich oddziałów onkologicznych, gdyż spowalnia (czasem zatrzymuje) szybkie podzaiły konórek i wywołuje “kryzys energetyczny”, dzieki któremu komórki nowotworowe stają się bardziej podatne na chemio- i radioterapię.

Dieta Ketogeniczna przede wszystkim wydłuża życie i opóźnia proces starzenia sie naszego organizmu co za tym idzie bardzo polecamy dozastosowania.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top