10 najlepszych zdrowych produktów z wysoką zawartością białka

Shares
Read Carefully

1. Soczewica:

Soczewica jest jednym z najlepszych źródeł białka dla wegan. Zawartość białka jest najwyższa w przypadku spożycia surowego produktu w ilości 26 gramów na 100 gramów i 9 gramów na 100g gotowanych. Próbuj dorzucić do dania głównego jako surówka lub do sałatki.

2. Fasola:

Im większa dojrzała fasola, tym większa jest zawartość białka. Przewyższa Soje i produkty, takie jak izolat białka, tofu itp. Są doskonałym źródłem białek zapewniających 39,6 g białka na 100 gramów

3. Jajka:

Jaja, zwłaszcza białka jaja są bogate w białko, dostarczając 6 g na standardową porcję. Mogą być włączone do szeregu przepisów kulinarnych wraz z wielką porcją na śniadanie, aby rozpocząć dzień.

4. Mięso:

Kurczak, jagnięcina, wieprzowina, indyk, cielęcina i wołowina należą do najlepszych źródeł białka. 100g chudego kawałka może oferować około 30-36 gramów białka.

5. Nasiona i orzechy:

Orzechy są naprawdę jedne z najsmaczniejszych produktów a dodatkowo oferują dużą ilość białka. Nasiona dyni i arbuza mogą być włączone do wielu receptur i dostarczają 33 g białka na 100g porcji.

6. Drożdże:

Drożdże coraz bardziej staja się popularne w Europie, w Stanach Zjednoczonych. Są stosowane minimalnie, zawierają 1,7 g białka na łyżeczkę (5g).

7. Mleko i produkty mleczne:

Mleko i produkty pochodzące z mleka (sery) są doskonałymi źródłami białek. Sam ser może dostarczyć do 40 g białka na 100g porcji.

8. Orzeszki ziemne i masło orzechowe:

Orzechy ziemne zapewniają 23,7 grama na 100 gramów, a także ich przetworzoną formę “masło orzechowe jest ulubioną przekąską dla każdego dziecka.

9. Owoce morza:

Kawior, homar i kraby to przysmaki, które są aż naładowane białkiem. Dodatkowym atutem owoców morza jest to iż maja niska zawartość tłuszczu i praktycznie zerowa ilość węglowodanów. Każde 100g tych produktów zawiera od 20 do 30 g białka

10. Ryby:

Bogate źródła białka, mogą zapewnić około 30g / 100g porcji. Tuńczyk , anchois, łosoś, halibut, dorsz i tilapia są jednymi z najbogatszych źródeł białka a także bogate w omega 3.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top